Scottish Fold & British Shorthair Sahiplendirme 2018

Scottish Fold & British Shorthair Yavru Kedi 2018 Türkiye
     

Kedi Severler Dikkatine :)

Merhabalar Scottish Fold & British Shorthair KEDİ PERİSİ & KediZade ailesinin dünyasına hoş geldiniz. İletişim için 0507 466 4209 nodan bizlere ulaşabilirsiniz. Cins Kedi ve Kedilerle ile ilgili her konuda ''Türkiye' deki cins kedi fiyatları istatistiklerini , sahiplendirenler , cins kedi satın almak isteyenlere tavsiyeler öneriler, sahiplendirme yapanlar yada kedi satış ilanları olan evcil satış gibi sitelerde muhtemelen birçok kedi sahiplendirme için ilan görüyorsunuz , cins kedi sahiplenme de dikkat etmeniz gerekenler, Safkan british Shorthair nasıl olmalıdır ? Safkan Scottish Fold nasıl olmalıdır vb kısacası kediler ile ilgili herkonuda '' bizleri çekinmeden arayarak bilgi alabilirsiniz. Görüşmek dileğiyle ..

17 Mart 2010 Çarşamba

BRITISH SHORTHAIR Özellikleri

British Shorthair Kedilerin Özellikleri

Evinizin her odasında gezinmesine izin verilebilir nadir cinslerden biridir. Yükseklik korkusundan dolayı uyku için kestirebileceği sepeti , koltuk üstü, kalorifer altları haricinde mutfak tezgahı masa üstleri vb benzeri yerlerde asla sizi rahatsız etmezler. Onların bu yükseklik fobisi güncel ev yaşantısında ancak bir bebek kadar yer kaplar. Güçlü çene yapısı sayesinde hertürlü yiyecekler için inanılmaz isteklidir.
Daha önceden yaşayanlar bilirler ki onların bakışlarında herzaman çekingen bir ifade ve masumluk zirvededir. Genelde karın kısmı, çene altı ve kulakların yan kısmındaki yanaklar okşanmayı en sevdikleri bölümlerdir. Birçok kedi cinsinin aksine onlar göbişlerinden sevilmeye bayılırlar.
Eğer iyi bir ebeveynseniz sabahları kalktığınızda onu sevmeniz için yerlerde yuvarlanırken görürseniz şaşırmayın. Kendisini dokunacağınız zamana kadar size inanılmaz cilveler yapacaktır. Küçücük bir ensesine dokunuşunuz dahi ona yetecektir.

British Shorthair Temel Özellikleri

Uyumlu ve dayanıklı bir kedi olan British Shorthair tam anlamıyla bir şehir kedisidir. Bazen içine kapanık bazen de hareketli ve canlı tam bir mahalle kabadayısı gibi davranır.

British SHorthair Görünüş ve Vücut Yapısı

Dairevi ve güçlü kafa, yuvarlak kemik yapısıyla bütünleşir. Alnı yuvarlak gelip tepesi hafifçe düzleşir. Burun yayvan ve orta büyüklüktedir. çene ve burun kısmı bu ırka özgü bir şekilde sağlam ve iyi gelişmiştir. Bıyıklardan sonra belirgin bir boşluk vardır.
Orta boy kulakların uçları yuvarlak, taban kısımları ise geniştir. Birbirinden tamamen ayrık olan kulaklar başın biçimiyle uyumludur.
Gözler uyanık bakışlarıyla iri ve yuvarlaktır. Beden orta ile büyük olabilir, tıknazdır ve kedinin arka tarafı düz görünümdedir.
Göğsü geniş ve derindir. Bacaklar güçlü ve orta boydadır. Patileri de yuvarlak ve sıkıdır. Orta uzunlukta olan kuyruk dibine doğru genişleyerek ve uca doğru hafifçe incelerek bedenle uyum sağlar. Tüyleri kısa, dayanıklı ve tek kattır. Kesinlikle kıtıklanmaz.

British Shorthair Tüy Bakımı

Kendisini temizler, bakımını yapar ve kendi kararlarını alarak kendi ayaklarının üzerinde durur. Ya bebekliğinden itibaren muntazam bakıma alıştırırsınız, ya da pes edebilirsiniz. Haftada 1 sıklıkla taramanız sizin rahatınız için :)) yeterlidir.

British SHorthair Kökeni & Tarihi

British Shorthair 19. yüzyılın sonlarına doğru Harrison Weir adında bir kedi sever tarafından kedi gösterisinde sergilenerek tüm dünyaya tanıtılmıştır. Uzun bir süre boyunca da kedi şov dünyasının en popüler kedisi olan British Shorthair'in yıldızı uzun tüylü İran kedisiyle birlikte 2. Dünya Savaşı sıralarında sönmüştür.
İngiltere'de bugün bu kediler Amerika'daki kardeşlerinin aksine renklerine göre ayrılırlar ve her renk ayrı bir ırk olarak kabul edilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder