Scottish Fold & British Shorthair Sahiplendirme 2018

Scottish Fold & British Shorthair Yavru Kedi 2018 Türkiye
     

Kedi Severler Dikkatine :)

Merhabalar Scottish Fold & British Shorthair KEDİ PERİSİ & KediZade ailesinin dünyasına hoş geldiniz. İletişim için 0507 466 4209 nodan bizlere ulaşabilirsiniz. Cins Kedi ve Kedilerle ile ilgili her konuda ''Türkiye' deki cins kedi fiyatları istatistiklerini , sahiplendirenler , cins kedi satın almak isteyenlere tavsiyeler öneriler, sahiplendirme yapanlar yada kedi satış ilanları olan evcil satış gibi sitelerde muhtemelen birçok kedi sahiplendirme için ilan görüyorsunuz , cins kedi sahiplenme de dikkat etmeniz gerekenler, Safkan british Shorthair nasıl olmalıdır ? Safkan Scottish Fold nasıl olmalıdır vb kısacası kediler ile ilgili herkonuda '' bizleri çekinmeden arayarak bilgi alabilirsiniz. Görüşmek dileğiyle ..

22 Şubat 2011 Salı

Scottish Fold ~ British Shorthair sahibinden dişi erkek yavru

Bu yazı 2011 yılında yayınlanmıştı. 2018 yılında güncelledim :)
FIFe Fédération Internationale Féline Federasyonuna bağlı Kedi Perisi Kreşi ile başladık Safkan Kedici dünyaya :)
Nasıl hızlı geçmiş zaman. Dişi Kedilerimiz resmi olarak Sayfamızda ilk kedilerimizi görmektesiniz.
BARON hala bizimle yaşamaktadır. Şampiyon ünvanına sahip tek scottish fold blue renkli kedidir. Aynı zamanda ülkemizin ilk şampiyon erkek kedisidir.
Kedi Perisi farklı ırklarda olmak üzere ziyadesi ile 
Scottish Fold & British Shorthair & Scottish Straight ırklarında uzmanlaşmıştır.
Farklı olarak Munchkin ve American Curl Devon Rex ırkından kedilerimizde vardır.
Sayfamızdaki kediler yinelemek isterimki 2011 yılındaki bir paylaşım 2009 yılından itibaren kreşimizde sadece ve sadece safkkan full secereli kedilerimiz oldu :) Benim için aşktı bu safkan kedi üretmek sahibi olmak. SAhiplendirme yapan kişilerden secereli bir kedi sahiplenemeyince , yurtdışından astronomik rakkamlar ödeyerek kedi satın almak zorunda kaldım :) Ama iyiki satın almışım gerçekten safkan sağlıklı kedi ülkemizde o zamanlar bulmak gerçekten zordu.
İLk secereli Scottish FOld kedileri satın almış biri olarak ciddi fiyatlar ödedim ancak ülkemizdeki var olan kedilerin değerlerini bulması içinde 2009 yılından itibaren safkan ırkların korunması devamı için dernek çalışmalarına başladım. onlarca uluslararası kedi yarışmaları düzenledim. Ve günümüzde 5000 kedinin kayıtlı olduğu secere sistemine sahip dünyanın tek tam DÜnya Kedi Federasyonu üyesi Dünya Kedi Irkları Derneğinin başkanlığını yapıyorum. Her yıl yurtdışında birçok ülkeye giderek belki yine tonlarca para harcıyorum ama KEDİ HAKEMİ olmak için eğitim alıyorum.
Seviyorum ben öğrenmeyi kısaca böyle anlatabilirim. Öğrenmeninde sonu yok.
Farklı ırk cins kedileri inanılmaz seviyorum. Bu sebeple cüce kıvırcık kürklü Scottish FOldun tam tersi kulaklı American Curl kedileri satın aldım. Ama iyiki aldım. Rusya Kazakistan Ukrayna birçok ülkeye satın almak için gittim. İyiki gitmişim :))
DÜnyanın 1 numarası olan Munchkin kedi ürettim. Gerçekten DÜnya 1.si oldu. Sonra Kanada Amerika RUsya Ukraynadan birçok kişi sahiplenmek istedi. Büyük gururdu benim için.
İşte böyle aslında ismim Kedi Perisi değil Kedi Manyağı olmalıydı :D
Sevgiyle ama hep kedilerle kalp kalbe yaşayın.
Sevgiler
http://www.kediperisi.com/british-shorthair-scottish-fold-kediler
Erkek Kedilerimiz
Scottish Fold & British Shorthair
http://www.kediperisi.com/britishshorthair-scottishfoldkediler
Dİşi ve Erkek Kedilerimiz
http://www.kediperisi.com/scottish-fold-british-shorthair-kedileri
http://britishfold.blogspot.com.tr/search/label/Kedilerimiz
british shorhair, british shorthair, britishshorthair, dişi, erkek, Fédération Internationale Féline (or FIFE ), ingiliz kedisi, sahibinden, scottish fold, scottish fold yavru, yavru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder